Absolwenci studiów licencjackich I Wydziału Lekarskiego odebrali dyplomy

18 lipca br. miała miejsce promocja studentów, którzy zakończyli kształcenie na kierunkach: audiofonologia z protetyką słuchu, elektroradiologia oraz logopedia ogólna i kliniczna.

W uroczystości, której przewodniczył Dziekan I Wydziału Lekarskiego – prof. Mirosław Wielgoś, wzięli udział między innymi: prof. Marek Kulus – Prorektor ds. Dydaktyczno-Wychowawczych, Dziekan II Wydziału Lekarskiego - prof. Marek Kuch oraz Władze Dziekańskie I Wydziału Lekarskiego, które reprezentowali: prof. Barbara Górnicka, prof. Krzysztof Zieniewicz, prof. Kazimierz Niemczyk i prof. Paweł Włodarski. Obecni byli również kierownicy jednostek prowadzących kształcenie na I WL, a także przedstawiciele administracji.

„To ważna chwila w Państwa życiu, gdyż nie co dzień kończy się studia i zostaje się absolwentem….”- tymi słowami zwrócił się do głównych bohaterów uroczystości Dziekan I Wydziału Lekarskiego. W dalszej części przemówienia stwierdził, że dyplom naszej Uczelni otwiera wiele drzwi – dzięki niemu można otrzymać wymarzoną pracę, ale też kontynuować kształcenie podejmując studia II stopnia. Pogratulował licencjatom sukcesu i prosił o zachowaniu w pamięci macierzystej Uczelni oraz głoszenie jej dobrego imienia.
Słowa uznania skierował do absolwentów także Prorektor ds. Dydaktyczno-Wychowawczych – prof. Marek Kulus. Zauważył ponadto, że nowo dyplomowani są absolwentami Uniwersytetu i Wydziału, które znajdują się na czołowych miejscach w prestiżowych rankingach i są gwarantem najlepszej edukacji. Wyraził także nadzieję, że Uczelnia sprostała zadaniu kształcenia na najwyższym poziomie.

Uroczyste ślubowanie od absolwentów odebrał Prodziekan ds. studiów Licencjackich I WL - prof. Kazimierz Niemczyk.

Wręczenia dyplomów dokonali Prorektor ds. Dydaktyczno-Wychowawczych – prof. Marek Kulus oraz Dziekan I Wydziału Lekarskiego – prof. Mirosław Wielgoś.

W imieniu absolwentów wyrazy podziękowania na ręce Władz Uczelni skierowała Joanna Rajchel.

Wykonanie pamiątkowego zdjęcia stanowiło zwieńczenie uroczystości.

Fot. Michał Teperek