Polski     English
Kontrast:

Tekst

Current Size: 87%

Godło Polski

Doktorant naszej Uczelni wybrany Ambasadorem Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem w Polsce

Paweł Koczkodaj – doktorant w Zakładzie Biofizyki i Fizjologii Człowieka Wydziału Nauki o Zdrowiu został wybrany na Ambasadora Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem w Polsce. Wyboru dokonało Association of European Cancer Leagues podczas spotkania w Brukseli, które odbyło się w dniach 6-7 lipca 2017 r.

Wyróżnienie jest tym bardziej zaszczytne, gdyż po raz pierwszy od momentu uruchomienia programu ambasadorskiego European Association of Cancer Leagues wybrała na ambasadora Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem przedstawiciela z Polski.

Inicjatorem Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem jest Komisja Europejska. Ma na celu ograniczać występowanie chorób nowotworowych poprzez edukację i zachęcanie do prowadzenia zdrowego stylu życia. Zalecenia kodeksu oprócz kwestii takich jak zdrowa dieta, zaprzestanie palenia papierosów, czy ograniczanie ekspozycji na działanie promieniowania ultrafioletowego, dotyczą również udziału w zorganizowanych programach badań przesiewowych, co z kolei ma przyczynić się do zwiększenia wykrywalności nowotworów na wczesnych etapach zaawansowania choroby. 

Więcej informacji na stronie: http://www.politykazdrowotna.com/20539,30-lat-europejskiego-kodeksu-walk...

Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube