Uhonorowanie pracowników oraz jednostek naukowych II Wydziału Lekarskiego

16 maja br. odbyło się posiedzenie Rady II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim i Oddziałem Fizjoterapii, podczas którego Dziekan - prof. Marek Kuch wyróżnił 10 naukowców II WL o największym dorobku publikacyjnym za lata 2015-2017 oraz 3 jednostki naukowo-dydaktyczne II WL, które w ostatniej ankiecie naukowej WUM otrzymały najwyższą punktację.

Według pozycji zajętej w rankingu o największym dorobku publikacyjnym najlepsi pracownicy naukowi Wydziału to:

• prof. Mariusz Ratajczak, Zakład Medycyny Regeneracyjnej
  • prof. Andrzej Horban Andrzej, Klinika Chorób Zakaźnych dla Dorosłych
  • prof. Jacek Szaflik, Katedra i Klinika Okulistyki
  • prof. Sławomir Majewski, Klinika Dermatologii i Wenerologii
  • dr hab. Ernerst Kuchar, Klinika Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym
  • lek. Anna Płatek, Katedra i Zakład Patologii Ogólnej i Doświadczalnej
  • prof. Dariusz Szukiewicz, Katedra i Zakład Patologii Ogólnej i Doświadczalnej
  • dr Łukasz Gawęda, II Klinika Psychiatryczna
  • prof. Artur Mamcarz, III Klinika Chorób Wewnętrznych i Kardiologii
  • dr hab. Magdalena Kucia, Zakład Medycyny Regeneracyjnej

Pełna lista 100 naukowców WUM o największym dorobku publikacyjnym dostępna jest na stronie https://www.wum.edu.pl/files/banery/ranking_2015-2017.pdf

Dziekan – prof. Marek Kuch uhonorował również zespoły jednostek naukowych, które w Ankiecie Naukowej 2017 zdobyły największą liczbę punktów, tj.: zespół Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym, zespół Zakładu Medycyny Regeneracyjnej oraz zespół Zakładu Niewydolności Serca i Rehabilitacji Kardiologicznej.

Biuro Informacji i Promocji

Fot. Jarosław Oktaba