Bezpłatne badanie w kierunku wykrycia zakażenia WZW C

Zapraszamy pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  na anonimowe, bezpłatne badania przesiewowe w kierunku wykrycia zakażenia wirusem HCV, które odbędą się 30.11.2018 r. w godz. 10.00-13.00 w Sali 514 A na Wydziale Nauki o Zdrowiu WUM (V piętro).  Badania prowadzone będą w ramach programu polityki zdrowotnej Samorządu Województwa Mazowieckiego „Program badań przesiewowych w kierunku wykrycia zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C” na lata 2018-2019, którego jednym z realizatorów jest Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Są to badania bez przygotowań i mogą odbywać się po jedzeniu. Badania wykonywane będą poprzez bezboleśnie pobieraną krew poprzez nakłucie opuszki palca. Wynik testu poznaje się po kilku minutach. W przypadku pozytywnego wyniku badania, pacjent kierowany jest na powtórne badanie potwierdzające.

Program jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Adres strony internetowej projektu to: www.hcv.wum.edu.pl