Uzyskanie bezpłatnego identyfikatora ORCID

Szanowni Państwo,

zobowiązuję pracowników oraz doktorantów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do uzyskania międzynarodowego, bezpłatnego identyfikatora ORCID (Open Researcher and Contributor ID) oraz powiązania z nim własnych publikacji w bazach Web of Science i Scopus. Identyfikator ORCID umożliwia jednoznaczną identyfikację naukowca i jego publikacji, usprawnia procesy związane z dokumentowaniem oraz analizą bibliometryczną dorobku naukowego.

W odniesieniu do pracowników powyższy obowiązek dotyczy w szczególności nauczycieli akademickich zatrudnionych na stanowiskach naukowych i naukowo-dydaktycznych (asystent, adiunkt, profesor zwyczajny, profesor nadzwyczajny, profesor wizytujący).

W przypadku pozostałych pracowników, nauczycieli akademickich oraz pracowników naukowo-technicznych oraz inżynieryjno-technicznych do uzyskania identyfikatora ORCID zobowiązane są osoby będące autorami publikacji w czasopismach i publikacji książkowych.

Na stronie www.biblioteka.wum.edu.pl/orcid zamieszczone zostały materiały informujące - jak założyć identyfikator oraz połączyć z nim swoje publikacje. Uzyskany identyfikator ORCID  należy wprowadzić do bazy WUM.Publikacje (Moje dane -> ORCID).

Pytania dotyczące  identyfikatora ORCID mogą Państwo kierować do pracowników Biblioteki Głównej – osobiście w Informatorium na parterze Centrum Biblioteczno-Informacyjnego, telefonicznie – 22 116 60 03, oraz mailowo –  oin@wum.edu.pl.

Biblioteka Główna zaprasza na warsztaty, podczas których będzie można założyć identyfikator ORCID oraz powiązać z nim swoje publikacje. Więcej informacji dotyczącej  warsztatów można znaleźć na stronie www.biblioteka.wum.edu.pl/orcid.

Zgodnie z zapisami Ustawy 2.0. brak identyfikatora ORCID oraz powiązania z nim publikacji uniemożliwi uznanie prac w dorobku pracownika, jednostki i wydziału.

Z poważaniem,

Jadwiga Turło